Fotografia ślubna

Adam "Chet" Wesołowski

30.06-03.07.2011

Zakończone

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na warsztaty fotografii ślubnej „Fotografia ślubna - jak zacząć, rozwinąć i przy okazji nie zginąć”. Warsztaty są skierowane zarówno do osób, które planują rozpocząć swoją działalność w branży ślubnej, jak i do osób zajmujących się profesjonalnie fotografią ślubną, które chcą pogłębić, lub skonfrontować swoją wiedzę na temat tej wymagającej dziedziny fotografii. Prowadzącym zajęcia jest Adam „Chet” Wesołowski (http://www.studiohelios.pl ; http://www.slubnie.com) – znany i ceniony fotograf portretu, mody i fotografii ślubnej, który wypracował sobie znaną w Polsce markę. Celem warsztatów jest pokazanie uczestnikom, w jaki sposób można rozpocząć działalność ślubną, zdobyć pierwszych klientów,  oraz poprzez omówienie kulisów pracy profesjonalnego fotografa ślubnego -  przedstawienie sprawdzonych technik i trików pozwalających nam nie zginąć wśród konkurencji.

W części teoretycznej warsztatów, dużo uwagi poświęcimy tzw. „zapleczu” - czyli temu wszystkiemu co jest związane z fotografią ślubną przed i po wykonaniu zlecenia. Wbrew pozorom jest ono równie ważne, jeśli nie ważniejsze od samej pracy z aparatem. Dobre „zaplecze” z jednej strony sprzyja pozyskiwaniu zleceń, z drugiej – po wykonaniu zdjęć pozwala bezpiecznie i sprawnie doprowadzić do finalizacji zlecenia. Omówione zostaną: zagadnienia formalne (formułowanie umów),  różne formy marketingu,  poruszymy temat sprzętu (zarówno fotograficznego jak i komputerowego), na zakończenie sporo czasu poświęcone będzie angielskiemu „workflow”,  czyli radzeniu sobie z tysiącami zdjęć wykonanych podczas reportażu (backup, selekcja i obróbka). Część praktyczna będzie miała na celu pokazanie uczestnikom typowych sytuacji, w jakich znajdą się podczas wykonywania reportażu ślubnego oraz sesji plenerowej. Pracując z modelami postaramy się jak najbardziej zbliżyć do warunków panujących podczas prawdziwego ślubu i pokazać jak się w nich odnaleźć.

 

Ciekawostką będą zajęcia odbywające się w kościele, w czasie których kapłan będzie prowadził wykład na temat zachowania fotografa w czasie nabożeństwa (nadal budzi to wiele pytań i kontrowersji). Zajęcia praktyczne będą przeplatane wykładami prowadzącego, w których w oparciu o własne doświadczenie będzie omawiał najważniejsze zagadnienia. Dzięki zajęciom praktycznym Uczestnicy będą mogli doskonalić swój warsztat oraz rozpocząć budowę dochodowego portfolio :)

Wśród innych tematów, jakie będą poruszane na zajęciach znajdą się także podstawy oświetlenia sztucznego oraz korzystania ze światła zastanego, założenia fotografii reportażowej, obróbka fotografii w programach graficznych, prawa autorskie, a także cały szereg innych zagadnień związanych z pracą profesjonalnego fotografa. Pozwoli to Uczestnikom na dogłębne zapoznanie się z tematyką fotografii ślubnej i da solidne podstawy do dalszego rozwoju własnego warsztatu i poszukiwania kreatywności. Warsztaty te to przede wszystkim możliwość na zyskanie solidnych podstaw w fotografii ślubnej, która wymaga dużego zaangażowania fotografa, zaplecza, jak i zapanowania nad szeregiem aspektów praktycznych i organizacyjnych, przez co stanowi duże wyzwanie dla fotografów.

 

Cel: poznanie podstaw i tajemnic fotografii ślubnej

Czas: 30.06-03.07.2011

Miejsce: Gliczarów Górny, Willa W Gliczarowie

Cena: 900 złotych od osoby

Liczba miejsc: 12 osób

 

Program warsztatów:

Czwartek 30.06.2011

15.00-19.00 zakwaterowanie

19.30 kolacja

20.15 Wstęp do warsztatów i omówienie specyfiki pracy fotografa ślubnego

22.30 wieczorek zapoznawczy

Piątek 01.07.2011

8.00 śniadanie

9.00 Omówienie zagadnień formalnych związanych z fotografią ślubną

10.00 Wymagania sprzętowe (aparat, obiektywy, komputer, oprogramowanie)

11.00 Teoria fotografowania w kościele

12.00 Wyjazd do kościoła na zajęcia praktyczne

16.00 powrót do domu

16.30 Obiadokolacja

17.30 Teoria fotografowania podczas przyjęcia weselnego

18.30 Zajęcia praktyczne – zainscenizowane wesele

22.00 Zakończenie zajęć

Sobota 02.07.2011

8.00 Śniadanie

9.00 Omówienie zagadnień marketingowych

11.00 Teoria fotografowania w plenerze

12.00 wyjazd na zajęcia plenerowe

17.00 obiadokolacja

18.00 Zajęcia teoretyczne – workflow i monitorowanie czasu pracy

23.00 Zakończenie zajęć

 

Niedziela 03.07.2011

8.00 śniadanie

9.00 zajęcia teoretyczne – omówienie zdjęć

16.00 zakończenie warsztatów

 

 

Miejsce:

Gliczarów Górny to jedna z bardziej malowniczych miejscowości położonych na Podhalu. Oferuje wspaniałe widoki na polskie i słowackie Tatry a jej atutem jest dogodne położenie, niedaleko Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej. Willa W Gliczarowie to nowoczesny pensjonat oferujący komfortowe pokoje i domową atmosferę. Okolica to liczne pagórki, łąki i odludne miejsca pozwalające na fotografowanie Tatr z różnych ujęć, często mało znanych i odwiedzanych.

Cena:

Koszt udziału w warsztatach wynosi 900 złotych od osoby. Cena ta obejmuje: udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, noclegi w komfortowej Willi W Gliczarowie, do dyspozycji pokoje 2, 3 i 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, domowe wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji, transport, wynajęcie modeli i wnętrz do zdjęć, poczęstunek w ramach wieczorku (ogniska) zapoznawczego.

 

Informacje i rezerwacja:

Krzysztof Siwirski,

Willa W Gliczarowie, 34-425 Gliczarów Górny 116F

http://www.fotowarsztaty.net

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tel. 600-011-745