Tatry w zimowej szacie

Maciej Duczyński

26-28.11.2010

Zakończone

Zapraszamy na warsztaty fotografii pejzażowej „Tatry w zimowej szacie” z Maciejem Duczyńskim. Jest to już druga edycja warsztatów krajobrazowych ze znanym i cenionym fotografem i podróżnikiem, który wprowadza Uczestników w świat swojej fotografii górskiej. Tematyką warsztatów będzie fotografia pejzażowa zimą – spodziewamy się, że pogoda będzie sprzyjać wycieczkom i zauroczy nas zimowymi warunkami. Celem warsztatów będzie poznanie podstaw świadomej fotografii pejzażowej zimą ze szczególnym uwzględnieniem techniki HDR. Uczestnicy będą mogli poznać podstawy operowania światłem w fotografii krajobrazowej oraz zasady kadrowania i metody postprodukcji w programach graficznych.

Maciej Duczyński – podróżnik i fotograf, członek Fotoklubu RP, laureat kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych konkursów fotograficznych, w tym Wielkiego Konkursu National Geographic, Wandelust Travel Photo of The Year 2009, Emirates Photography Exhibition 2009, Digital Camera Photographer of the Year 2009 i wielu innych. Ostatnio coraz częściej sam ocenia zdjęcia w międzynarodowych konkursach niż prezentuje je w czasie wystaw pokonkursowych.

Fotografia pejzażowa stawia szereg wymagań związanych z właściwą kompozycją, wykorzystaniem warunków naturalnych i światła, a elementy te składają się na dobre zdjęcie. Nasze warsztaty pozwolą Państwu na poznanie nie tylko podstaw, ale także filozofii fotografii pejzażowej, która jest nieodłączną częścią fotografii. Prowadzący będzie również pracował z Uczestnikami indywidualnie, zarówno w czasie zajęć plenerowych, jak i podczas wykładów teoretycznych.

 

Podczas warsztatów odbędzie się wycieczka do Morskiego Oka, gdzie pod okiem Maćka Duczyńskiego Uczestnicy będą mogli fotografować pejzaż tatrzański a następnie w czasie wykładów teoretycznych odbędzie się omówienie zdjęć Uczestników. Pozwoli to na analizę zdjęć Uczestników pod kątem kompozycji, światła czy rozmieszczenia detali na zdjęciu. Wykłady prowadzone będą z użyciem praktycznych pomocy w postaci rzutnika, laptopa i sprzętu fotograficznego. Warsztaty w założeniu mają pomóc Uczestnikom w odnalezieniu właściwej drogi w fotografii pejzażowej. Z tych też względów wymagana jest znajomość podstaw fotografii, w tym operowania czasami, przesłoną i ogniskową.

Nasze warsztaty to nie tylko zajęcia praktyczne i teoretyczne, ale również dyskusje o fotografii jako pasji i pewnej filozofii. Niewątpliwym atutem jest miejsce w którym odbywają się warsztaty - Gliczarów Górny - malowniczo położona wioska na Podhalu oferująca spokój i wspaniałe widoki na Tatry. Warsztaty skierowane są do tych osób, które chcą pogłebiać swoją wiedzę z zakresu fotografii i poszukują swego miejsca wśród róznych jej dziedzin. Warsztaty mają ukazać potencjał fotografii pejzażowej i pomóc Uczestnikom w otwarciu się na piękno krajobrazu.

 

Cel: zapoznanie z podstawami świadomej fotografii krajobrazowej i operowanem światłem w pejzażu

Czas: 26-28.11.2010

Miejsce: Gliczarów Górny, Willa W Gliczarowie

Cena: 750 złotych od osoby

Liczba miejsc: 11 osób

 

 

Program warsztatów:

Piątek 26.11.2010

15.00-19.00 zakwaterowanie

19.30 kolacja

20.00 wprowadzenie do fotografii krajobrazowej i górskiej – wykład wprowadzający połączony z prezentacją przykładowych zdjęć i wieczorkiem zapoznawczym

Sobota 27.11.2010

7.00 śniadanie

8.00 wyjazd na plener w Tatry (wycieczka do Morskiego Oka)

16.00-17.00 powrót do domu

17.30 obiadokolacja

19.00 wykłady poświęcone plenerowi, omówienie zdjęć

Niedziela 28.11.2010

8.00 Śniadanie

9.00 zajęcia fotograficzne w terenie

12.00 wykład dotyczący cyfrowej obróbki zdjęć

15.00 obiad i zakończenie warsztatów

Miejsce:

Gliczarów Górny to jedna z bardziej malowniczych miejscowości położonych na Podhalu. Oferuje wspaniałe widoki na polskie i słowackie Tatry a jej atutem jest dogodne położenie, niedaleko Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej. Willa W Gliczarowie to nowoczesny pensjonat oferujący komfortowe pokoje i domową atmosferę. Okolica to liczne pagórki, łąki i odludne miejsca pozwalające na fotografowanie Tatr z różnych ujęć, często mało znanych i odwiedzanych.

Cena:

Koszt udziału w warsztatach wynosi 750 złotych od osoby. Cena ta obejmuje: udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, noclegi w komfortowej Willi W Gliczarowie, do dyspozycji pokoje 2,3 i 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, domowe wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji, transport busem do miejsca rozpoczęcia wycieczki pieszej, powrót oraz wycieczkę objazdową, poczęstunek w ramach wieczorku (ogniska) zapoznawczego.

 

 

Informacje i rezerwacja:

Krzysztof Siwirski

Willa W Gliczarowie, 34-425 Gliczarów Górny 116F

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tel. 600-011-745