Krajobraz Górski

Maciej Duczyński

5-7.08.2011

Zakończone

 

Zapraszamy na warsztaty fotografii krajobrazowej „Krajobraz górski” z Maciejem Duczyńskim. Jest to już kolejna edycja warsztatów krajobrazowych ze znanym i cenionym fotografem i podróżnikiem. Wprowadza on Uczestników warsztatów w świat swojej fotografii w której światło i kompozycja odgrywają najważniejszą rolę. Ta edycja warsztatów będzie skupiała się na umiejętności operowania światłem i właściwym doborze elementów w kompozycji. Ponadto wśród poruszanych w czasie zajęć zagadnień znajdzie się postprodukcja w programach graficznych, technika HDR a także wiele innych istotnych w fotografii pejzażowej zagadnień.


Maciej Duczyński - podróżnik i fotograf, członek Fotoklubu RP, laureat kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych konkursów fotograficznych, w tym Wielkiego Konkursu National Geographic, Wandelust Travel Photo of The Year 2009, Emirates Photography Exhibition 2009, Digital Camera Photographer of the Year 2009 i wielu innych. Ostatnio coraz częściej sam ocenia zdjęcia w międzynarodowych konkursach niż prezentuje je w czasie wystaw pokonkursowych.

Fotografia pejzażowa stawia szereg wymagań związanych z właściwą kompozycją, wykorzystaniem warunków naturalnych i światła, a elementy te składają się na dobre zdjęcie. Nasze warsztaty pozwolą Państwu na poznanie nie tylko podstaw, ale także filozofii fotografii pejzażowej, która jest nieodłączną częścią fotografii. Prowadzący będzie również pracował z Uczestnikami indywidualnie, zarówno w czasie zajęć plenerowych, jak i podczas wykładów teoretycznych. Podczas warsztatów odbędzie się wycieczka plenerowa w Tatry, gdzie pod okiem Maćka Duczyńskiego Uczestnicy będą mogli fotografować pejzaż tatrzański a następnie w czasie wykładów teoretycznych odbędzie się omówienie zdjęć Uczestników. Wykłady prowadzone będą z użyciem praktycznych pomocy w postaci rzutnika, laptopa i sprzętu fotograficznego. Warsztaty w założeniu mają pomóc Uczestnikom w odnalezieniu właściwej drogi w fotografii pejzażowej. Z tych też względów wymagana jest znajomość podstaw fotografii, w tym operowania czasami, przesłoną i ogniskową. W tym kontekście warsztaty dają możliwość zweryfikowania swojej wiedzy pod okiem jednego z lepszych fotografów krajobrazowych.

Nasze warsztaty to nie tylko zajęcia praktyczne i teoretyczne, ale również dyskusje o fotografii jako pasji i pewnej filozofii. Niewątpliwym atutem jest miejsce w którym odbywają się warsztaty - Gliczarów Górny - malowniczo położona wioska na Podhalu oferująca spokój i wspaniałe widoki na Tatry, szczególnie o świcie.

 

Cel: zapoznanie z podstawami świadomej fotografii krajobrazowej

Czas: 5-7.08.2011

Miejsce: Gliczarów Górny, Willa W Gliczarowie

Cena: 600 złotych od osoby

Liczba miejsc: 14 osób

 

Program warsztatów:

Piątek 5.08.2011

15.00-19.00 zakwaterowanie

19.30 kolacja

20.00 wprowadzenie do fotografii krajobrazowej i górskiej – wykład wprowadzający połączony z prezentacją przykładowych zdjęć i wieczorkiem zapoznawczym

Sobota 6.08.2011

7.00 śniadanie

8.00 wyjazd na plener w Tatry

16.00-17.00 powrót do domu

17.30 obiadokolacja

18.30 wykłady poświęcone plenerowi, omówienie zdjęć

Niedziela 7.08.2011

8.00 Śniadanie

9.00 zajęcia fotograficzne w terenie

11.00 wykład dotyczący cyfrowej obróbki zdjęć

14.00  zakończenie warsztatów

 

Miejsce:

Gliczarów Górny to jedna z bardziej malowniczych miejscowości położonych na Podhalu. Oferuje wspaniałe widoki na polskie i słowackie Tatry a jej atutem jest dogodne położenie, niedaleko Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej. Willa W Gliczarowie to nowoczesny pensjonat oferujący komfortowe pokoje i domową atmosferę. Okolica to liczne pagórki, łąki i odludne miejsca pozwalające na fotografowanie Tatr z różnych ujęć, często mało znanych i odwiedzanych.

Cena:

Koszt udziału w warsztatach wynosi 600 złotych od osoby. Cena ta obejmuje: udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, noclegi w komfortowej Willi W Gliczarowie, do dyspozycji pokoje 2,3 i 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, domowe wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji, transport busem do miejsca rozpoczęcia wycieczki pieszej i powrót, poczęstunek w ramach wieczorku (ogniska) zapoznawczego.


Informacje i rezerwacja:

Krzysztof Siwirski,

Willa W Gliczarowie, 34-425 Gliczarów Górny 116F

http://www.fotowarsztaty.net

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tel. 600-011-745