Filmowanie lustrzankami

Michał Smagor / Andrzej Fryda

11-14.11.2010

 

Proponujemy Państwu udział w warsztatach filmowych z filmowania lustrzankami cyfrowymi „Wszyscy kręcą”. Warsztaty kierowane są z jednej strony do osób zajmujących się filmowaniem tradycyjnymi kamerami,  które w swojej pracy chcą wykorzystać możliwości oferowane przez lustrzanki, a z drugiej do fotografów, którzy chcą rozszerzyć swój warsztat o obraz ruchomy (zwłaszcza fotografów ślubnych). Zajęcia prowadzone są przez Andrzeja Frydę (http://www.andrzejfryda.com/) uznanego fotografa i operatora oraz Michała Smagora (http://vimeo.com/user420231) – operatora i montażystę.

Prowadzący zajęcia specjalizują się w filmowaniu uroczystości i imprez lustrzankami cyfrowymi z możliwością nagrywania filmów. Wśród ich realizacji znajduje się kilkadziesiąt filmów z uroczystości weselnych, filmy reklamowe i niezależne produkcje. Dzięki temu prowadzący mieli możliwość poznania w perfekcyjny sposób sprzętu i jego możliwości, a co najważniejsze tego, w jaki sposób wykorzystać go najefektywniej. Warsztaty będą opierały się przede wszystkim na uświadomieniu uczestnikom możliwości tkwiących w aparatach fotograficznych oraz na nauce filmowania i montażu gotowego materiału.

 

 

Jedną z ciekawszych lustrzanek jest Canon EOS 5d mark II - to nie tylko znakomity aparat fotograficzny, to także wyjątkowa maszyna do rejestracji obrazu ruchomego. Pojawienie się możliwości nagrywania materiału video w Canonie 5d wywołało na wielu forach fotograficznych sporo ironicznych komentarzy.  Dosyć szybko jednak okazało się, że jakość jaką oferuje w tej materii EOS 5d zaspokaja potrzeby nie tylko amatorów ale wystarcza do realizacji profesjonalnych produkcji filmowych (teledyski, reklamy).

W trakcie warsztatów chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą praktyczną wiedzą dotyczącą filmowania lustrzankami. W trakcie zajęć praktycznych pokażemy Wam w jaki sposób poradzić sobie z problemami technicznymi:  jak posługiwać się stabilizatorem ruchu (steadicam), jak nagrać i zsynchronizować  dźwięk, wspólnie zaplanujemy i zrealizujemy krótki film reklamowy.  Omówimy problemy związane z montażem materiału filmowego i synchronizacją dźwięku.  Nagrany przez uczestników warsztatów materiał zmontujemy w programie Final Cut. Celem warsztatów jest ukazanie potencjału tkwiącego w filmowaniu lustrzankami i przekazanie Uczestnikom zajęć podstawowej wiedzy w zakresie filmowania oraz montażu.

 

 

Cel: zapoznanie z podstawami filmowania lustrzankami cyfrowymi

Czas: 11-14.11.2010

Miejsce: Gliczarów Górny, Willa W Gliczarowie

Cena: 1199 złotych od osoby

Liczba miejsc: 10 osób

Wymagania dotyczące uczestników: każdy uczestnik powinien dysponować lustrzanką umożliwiającą filmowanie

 

 

Program warsztatów: (czwartek, piątek, sobota, niedziela)

Czwartek 11.11.2010

15.00-19.00 zakwaterowanie

19.30 kolacja

20.15 wprowadzenie do filmowania w tym filmowania lustrzankami

22.30 ognisko/spotkanie zapoznawcze

 

Piątek 12.11.2010

7.00 śniadanie

8.00 wyjazd na plenerowe zajęcia filmowe

18.00 powrót do domu

19.00 obiadokolacja

20.15 wykłady poświęcone zajęciom plenerowym

 

Sobota 13.11.2010

9.00 Śniadanie

10.00 wykłady dotyczące montażu  

17.00 obiad

18.30 wykłady z zakresu podkładu dźwiękowego w gotowej realizacji

 

Niedziela 14.11.2010

8.00 śniadanie

9.00-15.00 – omówienie gotowych realizacji uczestników

 

Miejsce:

Gliczarów Górny to jedna z bardziej malowniczych miejscowości położonych na Podhalu. Oferuje wspaniałe widoki na polskie i słowackie Tatry a jej atutem jest dogodne położenie, niedaleko Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej. Willa W Gliczarowie to nowoczesny pensjonat oferujący komfortowe pokoje i domową atmosferę. Okolica to liczne pagórki, łąki i odludne miejsca pozwalające na fotografowanie Tatr z różnych ujęć, często mało znanych i odwiedzanych.

 

Cena:

Koszt udziału w warsztatach wynosi 1199 złotych od osoby. Cena ta obejmuje: udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, noclegi w komfortowej Willi W Gliczarowie, do dyspozycji pokoje 2, 3 i 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, domowe wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji, transport, wynajęcie modeli i wnętrz do filmowania, poczęstunek w ramach wieczorku (ogniska) zapoznawczego.

 

 

Informacje i rezerwacja:

Krzysztof Siwirski,

Willa W Gliczarowie, 34-425 Gliczarów Górny 116F

http://www.fotowarsztaty.net

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tel. 600-011-745