Tatrzańska Jesień

Maciej Duczyński

7-9.10.2011

 

Zapraszamy na warsztaty fotografii pejzażowej „Tatrzańska Jesień” z Maciejem Duczyńskim. Jest to już piąta edycja warsztatów krajobrazowych ze znanym i cenionym fotografem i podróżnikiem, który wprowadza Uczestników w świat swojej fotografii górskiej. Tematyką warsztatów będzie fotografia pejzażowa jesienią, która jest najpiękniejszą porą roku w Tatrach. Soczyste czerwienie i rudości tatrzańskich szczytów są niezwykle wdzięcznym tematem fotograficznym. Celem warsztatów będzie poznanie podstaw świadomej fotografii pejzażowej jesienią ze szczególnym uwzględnieniem techniki HDR. Uczestnicy będą mogli poznać podstawy operowania światłem w fotografii krajobrazowej oraz zasady kadrowania i metody postprodukcji w programach graficznych.

Maciej Duczyński – podróżnik i fotograf, członek Fotoklubu RP, laureat kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych konkursów fotograficznych, w tym Wielkiego Konkursu National Geographic, Wandelust Travel Photo of The Year 2009, Emirates Photography Exhibition 2009, Digital Camera Photographer of the Year 2009 i wielu innych. Ostatnio coraz częściej sam ocenia zdjęcia w międzynarodowych konkursach niż prezentuje je w czasie wystaw pokonkursowych. Należy do grona najbardziej utytułowanych polskich fotografów ostatnich lat a liczne podróże i publikacje czynią z niego prawdziwy autorytet fotograficzny.

Fotografia pejzażowa stawia szereg wymagań związanych z właściwą kompozycją, wykorzystaniem warunków naturalnych i światła, a elementy te składają się na dobre zdjęcie. Nasze warsztaty pozwolą Państwu na poznanie nie tylko podstaw, ale także filozofii fotografii pejzażowej, która jest nieodłączną częścią fotografii. Prowadzący będzie również pracował z Uczestnikami indywidualnie, zarówno w czasie zajęć plenerowych, jak i podczas wykładów teoretycznych. Podczas warsztatów odbędzie się wycieczka plenerowa, w trakcie której pod okiem Maćka Duczyńskiego Uczestnicy będą mogli fotografować pejzaż tatrzański a następnie w czasie wykładów teoretycznych odbędzie się omówienie zdjęć Uczestników. Wykłady prowadzone będą z użyciem praktycznych pomocy w postaci laptopa i sprzętu fotograficznego.

Podczas wycieczki plenerowej Maciek z każdym z Uczestników omawia te zagadnienia, które stanowią przedmiot wykładów teoretycznych, zadaje ćwiczenia oraz pomaga w praktycznym testowaniu nabytych umiejętności. Dzięki temu warsztaty to nie tylko sucha pogadanka, ale możliwość praktycznej pracy i utrwalania poznanych technik fotografowania. Niewątpliwie pozwala to na lepsze zrozumienie fotografii pejzażowej a wspaniałe tatrzańskie plenery dają możliwość zrobienia wyjątkowych zdjęć.

Warsztaty w założeniu mają pomóc Uczestnikom w odnalezieniu właściwej drogi w fotografii pejzażowej. Z tych też względów wymagana jest znajomość podstaw fotografii, w tym operowania czasami, przesłoną i ogniskową. Warsztaty Kreacja Światła to nie tylko zajęcia praktyczne i teoretyczne, ale również dyskusje o fotografii jako pasji i pewnej filozofii. Niewątpliwym atutem jest miejsce w którym odbywają się warsztaty - Gliczarów Górny - malowniczo położona wioska na Podhalu oferująca spokój i wspaniałe widoki na Tatry. W czasie warsztatów można nie tylko zdobyć wiadomości teoretyczne i praktyczne, ale również wypocząć i poznać nowe i niezwykle ciekawe osoby biorące w nich udział i będące gośćmi specjalnymi.

 

 

Cel: zapoznanie z podstawami świadomej fotografii krajobrazowej

Czas: 07-09.10.2011

Miejsce: Gliczarów Górny, Willa W Gliczarowie

Cena: 650 złotych od osoby

Liczba miejsc: 12 osób

 

Program warsztatów:

Piątek 07.10.2011

15.00-19.00 zakwaterowanie

19.30 kolacja

20.00 wprowadzenie do fotografii krajobrazowej i górskiej – wykład wprowadzający połączony z prezentacją przykładowych zdjęć i częścią zapoznawczą

Sobota 08.10.2011

7.00 śniadanie

8.00 wyjazd na plener w Tatry (wycieczka plenerowa)

16.00-17.00 powrót do domu

17.30 obiadokolacja

19.00 wykłady poświęcone plenerowi, omówienie zdjęć

Niedziela 09.10.2011

8.00 Śniadanie

9.00 wykład dotyczący cyfrowej obróbki zdjęć

13.30 zakończenie warsztatów

 

Miejsce:

Gliczarów Górny to jedna z bardziej malowniczych miejscowości położonych na Podhalu. Oferuje wspaniałe widoki na polskie i słowackie Tatry a jej atutem jest dogodne położenie, niedaleko Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej. Willa W Gliczarowie to nowoczesny pensjonat oferujący komfortowe pokoje i domową atmosferę. Okolica to liczne pagórki, łąki i odludne miejsca pozwalające na fotografowanie Tatr z różnych ujęć, często mało znanych i odwiedzanych.

Cena:

Koszt udziału w warsztatach wynosi 650 złotych od osoby. Cena ta obejmuje: udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, noclegi w komfortowej Willi W Gliczarowie, do dyspozycji pokoje 2,3 i 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, domowe wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji, transport busem do miejsca rozpoczęcia wycieczki pieszej, powrót oraz  poczęstunek w ramach wieczorku (ogniska) zapoznawczego.

Informacje i rezerwacja:

Krzysztof Siwirski,

Willa W Gliczarowie, 34-425 Gliczarów Górny 116F

http://www.fotowarsztaty.net

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tel. 600-011-745