Barwy Toskanii

Krzysztof Siwirski

18-25.04.2016

Toskania to dla wielu osób magiczne miejsce, kraina cudownych pejzaży, wielu barw, pysznego jedzenia, doskonałego wina i niezwykle życzliwych ludzi. To kraina, która oczaruje każdego kto jest ciekawy nowych miejsc i ludzi. Proponujemy Państwu prawdziwą wyprawę fotograficzną, plener w tych pięknych krajobrazach, gdzie nie tylko poznamy najciekawsze zakątki Toskanii, ale także lokalne obyczaje, kuchnię i wino. Przede wszystkim jednak zagłębimy się w dynamiczny i szalenie różnorodny pejzaż toskański, zielone wzgórza, winnice, małe miasteczka pamiętające czasy etruskie, gaje oliwne i wiele innych plenerów, które uchwycimy w trakcie zajęć w terenie.

Wśród miejsc, które odwiedzimy w czasie pleneru znajdzie się między innymi San Gimignano – miasto wież ze wspaniałymi widokami, Monteriggioni, Pienza, San Quirico d’Orcia, Montepulciano, Montalcino, Volterrę oraz Sienę i jej zaułki. Udane, wyjątkowe zdjęcie tworzy nie tylko wspaniały pejzaż przed naszymi oczami, ale przede wszystkim umysł i kreatywność samego fotografa. Oznacza to, iż w trakcie warsztatów poruszone zostaną zagadnienia kompozycji kadru, wykorzystania ciekawych punktów do budowania kadru, korzystanie z gry światła i cienia.

Fotografia pejzażowa stawia szereg wymagań związanych z właściwą kompozycją, wykorzystanie naturalnych warunków oraz światła. A elementy te składają się na dobre zdjęcie. Nasze warsztaty pozwolą Państwu na poznanie nie tylko podstaw, ale także filozofii fotografii pejzażowej, która jest nieodłączną częścią świadomej fotografii. Prowadzący będzie również pracował z Uczestnikami indywidualnie, zarówno w czasie zajęć plenerowych, jak i podczas wykładów teoretycznych. Nasze zajęcia nie ograniczą się jedynie do plenerów, ale będą także omawiane zdjęcia z każdym z Uczestników podczas wspólnych wieczorów oraz metody postprodukcji w programach graficznych.

 

Cel: zdobycie wiedzy na temat kreatywnej fotografii pejzażowej oraz operowania światłem i przygotowania zdjęć do publikacji

Czas: 18-25.04.2016

Miejsce: Val d'Orcia, Toskania, Włochy

Cena: 2600 PLN

Liczba miejsc: 7

 

Cena obejmuje:

  • Transport: busem (wyjazd z Krakowa i Katowic)
  • Zakwaterowanie: 6 noclegów - pokoje 2-osobowe
  • Wyżywienie: 6 śniadań
  • Warsztaty fotograficzne: zajęcia teoretyczne oraz omawianie i analizowanie fotografii wykonanych w czasie pleneru
  • Ubezpieczenie: KL, NW, BP
  • Podatek VAT

 

Cena nie obejmuje:

  • Biletów wstępu, opłat wjazdowych i opłat klimatycznych - ok. 50 EUR
  • Kosztów winiet i opłat drogowych - ok. 30 EUR
  • Wyżywienia poza wymienionym (tylko śniadania)
  • Wydatków natury osobistej

 

Ramowy plan warsztatów:

Dzień 1

Przyjazd do Włoch w godzinach wieczornych

Dzień 2

Plenery wokół Pienzy, San Quirico d’Orcia, wizyta w Torrenieri, Capella di Vitaletta i Il Belvedere przy San Quirico d’Orcia, The Gladiator’s Road w okolicy Pienzy i zachód słońca w Montepulciano.

Dzień 3

Plenery wokół Castiglione d’Orcia, pejzaże naturalnych term Bagno Vignoni, klasztor Sain’t Antimo, ruiny zespołu klasztornego San Galgano, okolice Val d’Orcia, pejzaże Crete Senesi, zakończenie dnia w Montalcino.

Dzień 4

Wyjazd do Sieny, plenery w wąskich uliczkach, Piazza del Campo, wizyta w katedrze, zachód słońca w okolicach Monteriggioni, zdjęcia w okolicznych winnicach.

Dzień 5

Wschód słońca w okolicach Pienzy, wyjazd do Volterry, wieczór i zachód słońca w San Gimignano.

Dzień 6

Plener w zawieszonym na skale Pitigliano, po drodze wizyta w miejscowościach Sorano, Savona.

Dzień 7

Całodzienny plener we Florencji, powrót do Polski.

 

Miejsce:

Noclegi w gospodarstwie agroturystycznym w okolicach Pienzy w pokojach dwuosobowych.

Informacje i rezerwacja:

Krzysztof Siwirski

Willa W Gliczarowie, 34-425 Gliczarów Górny 116F

http://www.fotowarsztaty.net

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tel. +48 600 011 745